wybierz język
Pałac Krobielowice
21 grudnia 2015, autor: mat.pras.

Pałac Krobielowice to renesansowo- barokowy obiekt, leżący we wsi Krobielowice położonej 3 km od Kątów Wrocławskich i ok. 20 km od stolicy Dolnego Śląska- Wrocławia. 

Zamek Topacz – miejsce, w którym tradycja łączy się z nowoczesnością
23 listopada 2015, autor: mat.pras.

Zlokalizowany w pobliżu stolicy Dolnego Śląska, wyjątkowy kompleks hotelowy, rozciągający się na terenie 50 ha, już niebawem zakończy swoją rewitalizację. Dopełni ją oddanie do użytku ostatniego elementu zabytkowej układanki – Zamku Topacz. 

Kopalnia Złota w Złotym Stoku
17 sierpnia 2015, autor: mat.pras.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia dawnej Kopalni Złota położonej w Złotym Stoku. Podziemna trasa turystyczna poprowadzi Państwa przez najciekawsze zakątki kopalni pokazując m.in. podziemny wodospad oraz jedyne w swoim rodzaju Muzeum Przestróg Uwag i Apeli czyli kolekcję tabliczek głównie z przepisami BHP.

Pałac na Wodzie kiedyś i dziś
09 czerwca 2015, autor: mat.pras.

Pałac na Wodzie to wyjątkowe miejsce, zlokalizowane w Staniszowie – miejscowości oddalonej o około 5 km od stolicy Karkonoszy – Jeleniej Góry. 

Zamek Topacz
07 kwietnia 2015, autor: mat.pras.

Zamek Topacz to gotycko-renesansowy dwór, zlokalizowany z Ślęzie, zaledwie 3km od Wrocławia. Kompleks położony na terenie 38ha parku oferuje miejsca hotelowe w luksusowych pokojach, restaurację, liczne sale konferencyjne, Muzeum Motoryzacji, teren rekreacyjny ze stawem, pomostami i piaszczystą plażą, ścieżki rowerowe. 

Tłumy na Święcie Papieru w Dusznikach
05 sierpnia 2015, autor: mat.pras.

W dusznickim młynie papierniczym 25 i 26 lipca bawiono się na XV Święcie Papieru – największym w Polsce festynie rodzinnym poświęconym papierowi. Liczne atrakcje oraz możliwość dokładnego obejrzenia zabytkowej papierni zachęciły aż 10 tys. osób z całej Polski oraz Czech, Niemiec, Holandii do odwiedzenia Muzeum Papiernictwa. 

Uroczysko Siedmiu Stawów
07 kwietnia 2015, autor: mat.pras.

Zamek w Goli Dzierżoniowskiej, malowniczo położony między Wzgórzami Krzyżowymi a Gumińskimi, jest cennym renesansowym zabytkiem. Jako jeden z nielicznych obiektów wybudowanych w XVI wieku do dziś zachował charakter epoki odrodzenia.

Cudowny Świat w Miniaturze
16 lutego 2015, autor: mat.pras.

Kolejkowo zabierze Cię w podróż przez miniaturowy świat. W kolejkowie zobaczysz zapierające dech w piersiach krajobrazy, doświadczysz sielanki wsi, czy zwiedzisz tętniące życiem miasta.

Zamek Książ
19 stycznia 2011, autor: red.

Zamek Książ znajduje się w administracyjnych granicach Wałbrzycha, nad rzeką Pełcznicą, na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego.

Dolnośląskie uzdrowiska
Dolny Śląsk znany jest ze swoich wód mineralnych od średniowiecza. Uzdrowiska przyciągały już w XVIII i XIX wieku licznych kuracjuszy z całej Europy. Usytuowanych zostało tutaj kilkanaście uzdrowisk o zróżnicowanych ofertach leczniczych.
POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne