wybierz język
Kotlina Kłodzka
13 stycznia 2011, autor: red.

Kotlina Kłodzka jest największą w Sudetach kotliną Śródgórską (ok. 500 km2). Roztacza się wzdłuż biegu Nysy Kłodzkiej i dolnych odcinków jej dopływów: Ścinawki i Bystrzycy Dusznickiej. 

Karkonosze
13 stycznia 2014, autor: red.

Karkonosze są najwyższą i najrozleglejszą grupą górską w Sudetach. Zyskały stąd nazwę Gór Wielkich. Ciągną się na zachodzie od doliny Izery, Mumlavy, Mielnicy, Kamiennej oraz Przełęczy Szklarskiej (880 m n.p.m) i po doliną Bobru i Przełęcz Lubawską (516 m n.p.m.) na wschodzie.

Stawy Milickie
13 stycznia 2011, autor: red.

Dolnośląska część Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy znajduje się w odległości ponad 60 km na północ od Wrocławia obejmując gminy: Milicz, Krośnice, Żmigród, Cieszków, Twardogóra, Trzebnica oraz Prusice. 

Masyw Śnieżnika
13 stycznia 2011, autor: red.

Południowo-wschodni róg Kotliny Kłodzkiej zajmuje potężny Masyw Śnieżnika. Jest on drugą co do wielkości grupą górską w polskich Sudetach. Rozciąga się od Przełęczy Międzyleskiej na południu, aż po dolinę Białej Lądeckiej, która oddziela go od Gór Złotych. 

Masyw Ślęży
Ślęża, należąca do Korony Gór Polskich i Korony Sudetów Polskich, jest najwyższym, wznoszącym się na wysokość 718 m n.p.m. szczytem Masywu Ślęży. Zbudowana jest ze skał granitowo-amfibolowo-gabrowych, pokrytych lasem mieszanym (świerkowo-jaworowym). Ma ona kształt rozległego stożka. Utworzony w 1988 Ślężański Park Krajobrazowy obejmuje Masyw Ślęży (z górami: Ślężą i Radunią oraz Wzgórzami Oleszeńskimi), Wzgórza Kiełczyńskie oraz Jańską Górę.
Szlak kulinarny Leśne smaki
20 stycznia 2011, autor: integer
Wybierz się na wielką kulinarną przygodę. Przekonaj się jak smakuje natura. Szlak kulinarny „Leśnymi smakami” to możliwość zapoznania się z dorobkiem i tradycją kuchni Borów Dolnośląskich. Smak lasu przeniesie Cię w podróż, której głównym przewodnikiem są potrawy i produkty oparte na naturalnych, niczym nieskażonych owocach lasu.
Karp milicki żywy
Pierniczki z Przemkowa
 
Juha
POLECAMY NA DZISIAJ
Brak Imprez w dniu dzisiejszym
PARTNERZY
WERSJE JĘZYKOWE:
© 2010 copyright - DOT.org.pl, email: redakcja@dolnyslask.info.pl    |    redakcja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie    |    patronaty medialne